volyne.info
homepage
sobota,
svátek má Berta
nastavit jako výchozí
info:
Novinky
Co se děje ve městě
Glosy a komentáře
Historie
Instituce
Kultura
Oficiální informace
Povodně
Radnice
Rodáci ve světě
Školy a vzdělávání
Sport
Stránky firem
Turistické informace
volby
Zájmové spolky

online:1
xxxxx
Už jste byli v kavárně?
Ano
Ne
Ona tu nějaká je?
Výsledky
Version 2.02

Internetový prodej automobilových výfuků – www.eshop-vyfuky.cz

Butik Radost - dámské oblečení, móda a dárky online – www.i-radost.cz
 

10.11.'10, Honza Beránek, volby
počet přístupů: 2831
Volyňská koalice zajímá i vedení TOP09, ozývá se i opozice
Ve středu poprvé zasedne nové zastupitelstvo. Bude zvolen nový starosta a rada města. Domluvená koalice však budí rozpaky nejen v diskusích na volyne.info, ale i v orgánech TOP09. Ve hře tak je i vyloučení zvolených zastupitelů ze strany. Nelíbí se to ani opozici, ta kromě ideových rozporů sleduje i evidentní střet zájmů.
"Regionální výbor TOP 09 okresu Strakonice se rozhodně distancuje od jednání zastupitelů zvolených za TOP 09 ve Volyni, kteří vstoupili do koalice se členy KSČM. Tento krok je v rozporu s politickým zaměřením TOP 09. Regionální výbor naléhavě vyzývá tyto zastupitele, aby levicovou koalici bez průtahů opustili," hřímá z oficiálních stránek TOP 09 šéf regionálního výboru Vladimír Pavelka.

Domluvená koalice ČSSD, Nestraníků, TOP09 a KSČM však i přes nesouhlas vyšších míst TOP09 ohrožena pravděpodobně není. "Komunální volby jsou o lidech, a tohle si musí především vyřešit topka v rámci strany,“ tvrdí lídr vítězné ČSSD Václav Valhoda. TOP09 je přitom základním kamenem Valhodova plánu, případným odchodem tří hlasů TOP09 by totiž rázem koalice ztratila většinu.

Skončí Červený v TOP09?

„Pro nás je podstatnější, aby si strana zachovala čistý štít, než aby se její členové dostali do rady města,“ tvrdí Strakonickému deníku šéf regionální TOP09 Vladimír Pavelka. Lídr volyňské TOP09 Martin Červený ale problém nevidí. "Byl jsem kontaktován celostátním vedením, kterému jsem sdělil, že z dohod ve Volyni nehodlám ustoupit a na povolební dohodě nebudu nic měnit," odpovídá.

Takové rozhodnutí může Červenému přinést problémy. Jeho kroky budou mít totiž pravděpodobně stranickou dohru. "Pokud se na místní úrovni zástupci TOP 09 dohodnou na koalici za účasti KSČM, budou z toho vyvozené jasné důsledky, včetně vyloučení ze strany. V takovém případě se našim voličům za chování našich místních představitelů hluboce omlouváme," tvrdí tiskový mluvčí strany Jan Jakob.

Podle odborníků mají totiž podobné koalice dvojí rozměr a mohou mladé straně uškodit. "V lokální politice ideové bariéry nejsou tak důležité a větší roli hrají osobní vazby. Na druhé straně TOP 09 šla do politiky s určitým apelem na morální etos - z toho pohledu je taková koalice překvapivá," tvrdí politolog z Ostravské univerzity Tomáš Jarmara.

Opozice začíná zostra

Připravovaná koalice vadí i občanskému sdružení Volyně v dolyně. To se svými dvěma hlasy pravděpodobně nebude moci schválení domluvené sestavy zabránit, ale i tak ve svém prvním povolebním prohlášení principiálně nesouhlasí s účastí KSČM na výkonném vedení města. Zároveň deklaruje podporu absolutnímu vítězi voleb Radku Chalupovi na post radního.

Problém s novou koalicí mají i občanští demokraté. "Z dosud známých výsledků koaličních jednání jsme velice zklamáni. Bylo přeci možné vytvořit koalici programově blízkých demokratických stran a hnutí," zní z tábora ODS.

Volyně v dolyně ale poukazuje ještě na další riziko nové koalice. "Skutečnost, že v radě města má zasednout realitní makléř a stavební projektant v době schvalování územního plánu může být výhodou ale i zcela zásadním rizikem. Nepředjímáme nekalé úmysly, ale střet zájmů je zde evidentní. Pochybujeme o dodržení koaličních dohod o omezení podnikatelských aktivit radních města na poli samosprávy," stojí v prohlášení na stránkách sdružení. www.volynevdolyne.cz/2010/11/07/povolebni-komentar/


Veřejné ustavující zastupitelstvo proběhne již tuto středu - 10. listopadu od pěti hodin ve volyňském kině.

Všechno o volyňských volbách najdete zde:
www.volyne.info/volyne2/clanek/vypis.php?sekce=29

autor: Honza Beránek
datum: 10.11.'10
Diskuse na téma: Volyňská koalice zajímá i vedení TOP09, ozývá se i opozice

počet příspěvků v diskusi: 9 (poslední v 22:21 17.11.'10)
| diskuse | | další články autora |
| |


RE: Hajzlové [Petr A.]
Hajzlové [Pavel Asztaloš]
Vymazání níže uvedeného článku [Vlastislav Asztaloš]
GRs6AvZ4li [IqrqVh2O]
www.volyne.info | design b4u | rs ZVD | hosting gigaweb | kontakt | reklama | redakce | spolupráce | RSS | © 2002 - 2011 b4u web !ndustry |
| kopírování a komerční využívání obsahu je dovoleno pouze se svolením autora |