volyne.info
homepage
sobota,
svátek má Gita
nastavit jako výchozí
info:
Novinky
Co se děje ve městě
Glosy a komentáře
Historie
Instituce
Kultura
Oficiální informace
Povodně
Radnice
Rodáci ve světě
Školy a vzdělávání
Sport
Stránky firem
Turistické informace
volby
Zájmové spolky

online:1
xxxxx
Už jste byli v kavárně?
Ano
Ne
Ona tu nějaká je?
Výsledky
Version 2.02

Internetový prodej automobilových výfuků – www.eshop-vyfuky.cz

Butik Radost - dámské oblečení, móda a dárky online – www.i-radost.cz
 

25.04.'05, The Wanderer, Kultura
počet přístupů: 3495
Exkluzivní reportáž: Narodila se tradice, veselme se
Kulturní akce Na Nové se sice ještě nemohou měřit s těmi, které čas od času odehrávají ve Wembley, ovšem jejich kvalita roste rok od roku po všech stránkách. Po dlouhé době jsme opět svěřili reportování o narozeninové oslavě nezávislému pozorovateli, ale ne ledasjakému.
Přehlídky rockových kapel Na Nové mají v poslední době již slušnou tradici, a tak není divu, že stejně jako v předchozích dvou letech, tak i letos zorganizoval volyňský klub mládežníků ve spolupráci se zdejším kulturním odborem oslavu narozenin místního informačního serveru volyne.info. A je potřeba říci, že po předchozích víceméně seznamovacích ročnících se letos skutečně jednalo o akci ne jen tak ledasjakou.

Poprvé se totiž nejednalo jen o ojedinělý koncert v sobotu večer, ale již o dlouhodobější akci, která tak jasně demonstrovala velikost svého významu.

Již v pátek byla ve volyňských podničcích hlavními organizátory předpřipravena řada nejrůznějších zajímavých pre-party. Mezi nejzajímavější zcela jistě patřil turnaj ve stolním fotbálku v rockovém baru U Boty za účasti členů kapel, které hrály druhý den na hlavním koncertě. Jejich pohodově jamovaný jazzy rokec perfektně dokázal hodit všechny zúčastněné do té správné náladičky.

Ze sobotních eventů pak jmenujme bowling, na němž se rovněž sešla hromada skvělých pohodářů. Škoda jen, že nebylo v lidských silách zúčastnit se všech těchto doprovodných akciček.

Co se týče zlatého hřebu víkendu, tedy samotného narozeninového koncertu, musíme pouze chválit. Z jedné kapely se sice předem ozývaly hlasy, že předseda organizačního výboru Honza Beránek sice disponuje kvalitními managerskými schopnostmi, ale do pozadí fungování samotných hudebních těles již příliš nevidí. Nicméně následný průběh akce je musel jednoznačně přesvědčit, že tomu tak rozhodně není.

Organizátoři tentokrát otevřeli brány koncertní haly v dostatečném předstihu, takže letos nic nebránilo tomu, dostat se dovnitř a včas a vidět celý koncert již od prvního kytarového riffu.

Jako první vystoupila poměrně zajímavá kapela Singhaia, která představila směsici rockových stylů prokládanou častými jazzovými motivy. Singhaia dokázala přítomné slušně rozproudit, a zároveň osazenstvo pročistit od příslušníky nejrůznějších neonacistických uskupení, kteří ve své neznalosti podlehli povědomé znělosti názvu této partičky.

Následně na pódium jakožto hlavní hvězda večera nastoupila známá alternativní kapela Marná Snaha, jejíž neotřelé pojetí punkrocku bylo podáno s naprosto maximálním nasazením a řemeslnou kvalitou, za niž by se nemuseli stydět ani mnohem proslulejší muzikanti. Jejich našlápnutá muzika je navíc doplněna kvalitními texty reflektujícími obraz dnešní doby. Je až s podivem, že jsme klip této partičky zatím nemohli ještě vidět v žádném hudebním magazínu pro mladé.

Poté, co se při jejich koncertu dostali posluchači do varu je přišla zklidnit artpunková partička jménem Stopy v písku, jejich skladby jsou charakteristické teplými kytarovými plochami, jimiž útočí na podvědomí posluchačů. Prostřednictvím charismatického zpěváka udržovali těsný kontakt s publikem, které toto kvitovalo se znatelným povděkem.

Po intermezzu, vyplněném losováním tomboly o velmi hodnotné ceny, jsme se pak dočkali již dlouho avizovaného koncertu dvoučlenného uskupení The Nedved Brothers Revival, které se vyznačovalo jednoznačně největší výpravností.

Skvělé kostýmy, v rámci možností zastřešeného prostoru i velmi slušné pódiové efekty a v neposlední řadě velmi autentický projev. Toto duo jednoznačně předvádí, že i na políčku v malé jihočeské vísce mohou vyklíčit a urodit se neobvyklé talenty.

Celkově tak tedy byla oslava třetích narozenin serveru volyne.info akcí, jakých se v podobných podmínkách nevidí mnoho. Organizačně perfektně zvládnutá akce přilákala mnoho lidí i ze vzdálenějších kót na mapě naší republiky, a nebylo nikterak řídkým jevem, když došlo k setkání mladých, kteří se znali z dřívějška z některého z jiných hudebních festivalů.

Svůj podíl na tom zcela jistě měla i skutečnost, že se organizátorům podařilo sehnat renomované sponzory, navíc mnohdy stylově z řad známých až kultovních internetových serverů. Za to vše patří všem velký dík a již se těšíme na příští duben, až se zase za rok sejdeme jistě v ještě hojnějším počtu na narozeninách s pořadovým číslem čtyři.

The Wanderer - Autor patří k zakladatelům české internetové publicistiky a již dlouhá léta se zaměřuje na analýzu panevropského kulturního dění. V současnosti publikuje spíše jen pro zábavu do několika českých kulturních magazínů, hlavní náplní jeho práce je kulturní zpravodajství pro televizní stanici Euronews.
autor: The Wanderer
datum: 25.04.'05
Diskuse na téma: Exkluzivní reportáž: Narodila se tradice, veselme se

počet příspěvků v diskusi: 11 (poslední v 21:18 29.04.'05)
| diskuse | | další články autora |
| |


RE: Hajzlové [Petr A.]
Hajzlové [Pavel Asztaloš]
Vymazání níže uvedeného článku [Vlastislav Asztaloš]
GRs6AvZ4li [IqrqVh2O]
www.volyne.info | design b4u | rs ZVD | hosting gigaweb | kontakt | reklama | redakce | spolupráce | RSS | © 2002 - 2011 b4u web !ndustry |
| kopírování a komerční využívání obsahu je dovoleno pouze se svolením autora |